Google İndex almak için yeni girilen bir içerik en hızlı şekilde Google dizine nasıl eklenebilir? Yazarın devamlı kullandığı Google Hızlı İndeks yöntemi hakkındaki yazısını okuyunuz.

Google İndex – Hızlı İndeks 1.ADIM:

  1. Öncelikle Google Search Console kontrol paneline girip üstteki URL kısmına içeriğinizin veya web sitenizin linkini yapıştırın.
  2. Arama ardından URL taranıp size bir sonuç sayfası döndürür. Her ne sonuç gelirse gelsin sağ üstte yer alan “CANLI URL’Yİ TEST ET” butonuna basın!
  3. Biraz bekledikten sonra size tekrar bir sonuç değeri gösterir. Eğer kırmızı renkli bir hata/uyarı almazsanız sorun yok demektir. Eğer bir uyarı verirse önce bu sorunu çözün.
  4. Sonra “DİZİNE EKLENMESİNİ İSTE” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz. 5 dk içinde “site:https://www.siteadresiniz.com” gibi Google’da sorgulama yaparak sonucu kontrol edebilirsiniz.
  5. Aynı işlemi hem anasayfanız hem de içerik sayfanız için ayrı ayrı yapınız. (Anasayfa mutlaka yapınız.) Art arda 5 defadan fazla indexletme işlemi yapmayınız. Fazla sorgu size zarar verir.

Google İndex – Hızlı İndeks 2.ADIM:

  1. Google Search Console’da site haritanızı mutlaka eklemelisiniz.
  2. Tarayıcınızın URL kısmına https://www.google.com/ping?sitemap=https://www.siteadresi.com/sitemap.xml gibi size ait site haritanızın urlsini yazın ve entera basın.
  3. Ardından https://submit-sitemap.com/ adresine gidin. Site haritanızın URL’sini yazın ve SUBMIT butonuna basın. Ardından altta çıkan PING butonuna basın. PING satırında site adresiniz ve parantez içinde (G|B) yazar.
  4. Önce G olana ardından da B olana bir kez tıklamanız yeterlidir.

Eğer web sitenizde Google açısından bir sorun yoksa bu yöntemle en fazla 10-15 dk içinde içeriğiniz arama sonuçlarında gözükecektir. Tüm web sitelerimizde bu işlemi yapıyoruz ve bir sorunla karşılaşmadık.

Google İndex Kontrol

Kontrol etmek için Google’a site:https://www.siteadresiniz.com yazıp kontrol edebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken konu art arda sorgulama yapmayın. Bu web sitenizin spam olarak görülmesine neden olabilir.

SEOuzmanim.net – Profesyonel Freelance SEO Danışmanlık Hizmeti


Google İndex Alternatif İndeksleme Çözümü Faydalı olabildiysek alttaki linkleri tıklayarak teşekkür edebilirsiniz. 😊
Boşanma Avukatı | Vera Tesisat | Aren Kombi | Tüm Tesisat | Effsane Tesisat

Google İndex – Google Hızlı İndeks