Fotoselli Blog – Suya Sabuna Dokunmadan!

Fotoselli Blog

Fotoselli Blog elinden geldiğince suya sabuna dokunmadan olayları kendince yorumluyor ve fırsat buldukça ilginç gelişmeleri paylaşıyor.

Fotoselli Blog

Blog sitemizin içeriğinden alıntılar;

İyi, Kötü ve Papa!
Dün gece “Tarihin Arka Odası” programında Birleşmiş Milletler belgelerine göre 20. yüzyılın ilk soykırımının Herero ve Nama soykırımı olduğunu ve Almanlar tarafından Namibya’da gerçekleştirildiğini örendim. Yani Papa belgelere dayanmadan konuşturulmuştu!

Çanakkale bizim gururumuz, ya onların?
Çanakkale destanının yazıldığı bölgelere bu ikinci ziyaretim. Kendi araçlarımızla ve yanımızda bölgeyi iyi bilen bir dostumuzla yaptığımız bu tur çok daha detaylı ve etkileyici oldu. Bu kısa gezi sırasında oldukça fazla yer gördük fakat sonuncusu beni çok etkiledi. Öyle ki 102 yıl öncesi ile o gün sanki tek gün olmuştu ve sanki düşman biz gelmeden on dakika önce yakıp yıkarak gemilerine binip kaçmıştı.

Edirne Selimiye Camii Meriç Nehri Fotoğrafları

Kommagene Tümülüsü | Nemrut Dağı | Adıyaman Fotoğrafları

Corona virüs can almaya devam edecek gibi!
Corona Virüs ülkemizde ilk görüldüğü tarih 11 Mart 2020 tarihinden 12 Nisan 2020 tarihine kadar olan bir aylık sürede binden fazla kişinin hayatını söndürdü, Üstelik ne genç, ne yaşlı ve ne de doktor demeden!

Yurttaşlık Bilgileri | Vatandaş Olmak
Yurttaşlık bilgileri konusunda var olan düşüncelerime, gelişen medeniyet ve artan nüfusa paralel olarak artan veya değişen yeni görüşlerimi bu sayfada esnek olarak paylaşacağım. Bu yöntemle bu sayfanın her an güncel kalacağını düşünüyorum.
Öncelikle şunu belirteyim ki, yurttaşlık bilgisi dersinin eğitimden kaldırılmasından itibaren insan ilişkilerinin bozulduğuna, tarih ve coğrafya derslerine de yeterli önem verilmeyince vatanseverlik konusunda sorunların çoğaldığına inananlardanım.
Şimdi konuyu çok fazla dağıtmadan uzun soluklu bu yazıma görüşlerimi eklemeye başlayayım.

Vee daha fazlası fotoselli.com adresinde. Bekleriz…